Inspekcja farmaceutyczna - kompetencje i zadania

Prześlij zapytanie o to szkolenie

Inspekcja farmaceutyczna - kompetencje i zadania

Temat Inspekcja farmaceutyczna w 2016 roku
Na jakie pytania odpowiada szkolenie
 1. W jaki sposób Główny Inspektorat Farmaceutyczny prowadzi nadzór nad warunkami wytwarzania i importu produktów leczniczych?
 2. W jaki sposób przeprowadzane są inspekcje u przedsiębiorców zajmujących się wytwarzaniem lub importem produktów leczniczych, badanych produktów leczniczych, produktów leczniczych terapii zaawansowanej?
 3. Na czym polegają inspekcje u wytwórców w krajach trzecich na wniosek podmiotu odpowiedzialnego, który wystąpił z wnioskiem o uzyskanie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu?
 4. W jakim zakresie Główny Inspektorat Farmaceutyczny współpracuje z organami Inspekcji GMP krajów członkowskich UE i MRA?
Korzyści płynące ze szkolenia
 • Nabycie szczegółowej i praktycznej wiedzy na temat przebiegu kontroli warunków wytwarzania produktów leczniczych oraz warunków transportu, przeładunku i przechowywania produktów leczniczych i wyrobów medycznych.
 • Przyswojenie praktycznych informacji dotyczących nadzoru nad jakością produktów leczniczych i wyrobów medycznych, będących przedmiotem obrotu.
 • Nabycie informacji dotyczących kontroli prowadzonych w aptekach i innych jednostkach prowadzących obrót detaliczny i hurtowy produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi.
Kto skorzysta na tym szkoleniu Szkolenie zostało przygotowane z myślą o pracownikach i właścicielach firm farmaceutycznych, aptek, hurtowni farmaceutycznych, osób prowadzących wymianę handlową.

METODY PRACY

Interaktywny wykład części teoretycznej. Część praktyczna w formie warsztatów. W oparciu o nasze dotychczasowe doświadczenia skonstruowaliśmy zajęcia, których przedmiotem są realne trudności, uwzględniające specyfikę procedur kontrolnych, dotyczących różnych podmiotów branży farmaceutycznej. Dostosowujemy je do potrzeb i możliwości osób biorących udział w warsztatach. Nauka przez doświadczenie – ćwiczenie różnych sytuacji, konsultacje indywidualne jest obecnie najefektywniejszą formą szkolenia.

Program szkolenia

W programie między innymi:

 1. Wprowadzenie - kompetencje i zadania Inspekcji Farmaceutycznej
 2. Koszt przeprowadzenia badań
 3. Organizacja Inspekcji Farmaceutycznej
 4. Zadania Głównego Inspektora Farmaceutycznego
 5. Zadania wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego
 6. Inspektorzy farmaceutyczni do spraw wytwarzania
 7. Wojskowa inspekcja farmaceutyczna
 8. Nadzór nad produktami leczniczymi weterynaryjnymi
 9. Uprawnienia inspektorów do spraw wytwarzania
 10. Badania produktów leczniczych
 11. Sankcje  administracyjne i karne
RozwińZwiń szczegółowy opis szkolenia Drukuj pełny opis szkolenia w PDF Prześlij zapytanie o to szkolenie

Inspekcja farmaceutyczna - kompetencje i zadania

Subskrybuj SkillsUp!

Natychmiastowo odbierz dostęp do specjalnych zniżek oraz informacji o nowych szkoleniach.

Spokojnie, nie lubimy spamu tak samo jak Ty.

Zapisanie się do listy newslettera jest równoznaczne z zaakceptowaniem naszej polityki prywatności i klauzuli informacyjnej.

ZAUFALI NAM

Luxona Poland HP Provident Nes Pharma ING